Pazartesi - Cumartesi 10.00 - 19.00 +90 212 225 11 12

Hakkımda

1969 senesinde İstanbul’da doğdum. Çocukluğum savaş öncesi Afganistan’da ve İstanbul’da geçti. Erenköy Kız Lisesi’sinden mezun oldum. 1992 senesinde Tıp eğitimimi, 1997 senesinde nöroloji uzmanlık eğitimimi İstanbul Tıp Fakültesi’nde tamamladım.

19 sene özel hastanelerde hastalarımın tedavisini düzenledikten sonra 2017 senesinde kendi muayenehanemi açtım. Migren ve fibromiyalji başta tüm kronik ağrılarla uğraşmayı ve ağrının altında yatan nedenleri bulup ağrıları geçirmek veya en azından azaltmak en sevdiğim uğraşım. Klinik dışında elektronörofizyoloji çalışmaları ve nörömonitorizasyon da yapıyorum.

Yaklaşık 10 senedir yoga yapıyorum. Önceleri sadece derslere katılarak pratik yaparken, zamanla yoganın etkilerini daha çok merak etmeye başladım, yoga üzerine yazılmış kitapları okumaya başladım. Bir süre sonra da dersler ve okumalar yetmedi, yoga pratiğimi derinleştirmek ve hastalarıma yönelik daha çok bilgi sahibi olmak için 2017 senesinde Moda Nefess Yoga’da Arzu Rezzan Sunam ve Yelina Tayfur’dan temel yoga eğitmenlik, Gül Dirican’dan restoratif yoga ve Cihangir Yoga’da Banu Çadırcı’dan yoga terapi eğitimlerimi tamamladım. Halen ders almaya devam ediyorum, daha çok öğrenecek şeyim var. Hocalarımdan ve okuduklarımdan öğrendiklerimi günlük hayatıma katmak beni mutlu ediyor.

2014 senesinde Dr. David Perlmutter’in Tahıl Beyin isimli kitabını nörolojik kitaplara olan merakım nedeniyle okudum. Kitabı okurken uzun yıllardır var olan kilolarım, deri bulgularım, alerjilerim, bağırsak ve tendon problemlerimin gluten kaynaklı olabileceğini fark ettim, glutensiz beslenmeye başladım.

2 hafta içerisinde glutensiz beslenmenin yararlarını görmeye başladım. Daha sonra okuduğum kitap ve makaleleri hastalarıma anlatırken benden okuyabilecekleri bir referans istemeye başladılar. Nörolojik hastalıklar ve gluten ilişkisi üzerine yazılmış bir kitabın eksikliğini hissettim ve yazmaya karar verdim. Kitabım ‘Beynini Doğru Besle’ ilk baskısını Ekim 2017’de yaptı.

Beynini Doğru Besle kitabında kronik ağrıların beslenme ile ilişkisi yanında çocukluk çağı travmalarının ağrı oluşumundaki derin etkilerinden bahsettim. Yoga yapmanın sağlığımız üzerine olan olumlu etkilerinden ve ağrılardan nasıl kurtulmamıza yardım edeceğinden ve affetmenin sağlığımız üzerine yapacağı katkılardan söz ederek kitabımı tamamladım.

2015 senesinde ilk kez tanıştığım aile dizimi çalışmaları, bilimsel alt yapısını çözemesem de ilgimi çekiyor. Her şeye çare olan, tüm dertlerin devası olan bir yaklaşım olarak elbette görmesem de, insanın geçmişine yönelik iç görü sağlaması nedeniyle yardımcı bir araç olarak görüyorum. 2015 senesinin sonlarında Göksel Karabayır yanında başladığım eğitimim halen devam ediyor, Eylül 2018’de sertifikamı alacağım.

2010 senesinde ressam Ahmet Güllü’nün destek ve yüreklendirmesi ile resim çalışmalarına başladım. Bir seneyi aşkın süre kara kalem, ardından yağlı boya çalışmaları yaptım.  2011 senesinde ressam Vedat Örs ile tanıştım ve ders almaya başladım. Vedat hocamın yanında akrilik boyalar ve suyla çalışmayı öğrendim, bugünkü tarzımın temelleri atıldı. Günümüze kadar 7 kişisel sergi açtım, 2014 senesinden beri Lebriz.com üyesiyim.  Mart 2018’de ilk karma yurtdışı sergisine katıldım, Mayıs 2018’de Nişantaşı Art212’de resimlerimi sergiledim.

Hekimlik, yoga, yazarlık ve resim çalışmalarım yanında bir diğer sevdiğim uğraşı ise yürüyüş ve trekking yapmak. Kızımla birlikte 2013 senesinde ilk kez gittiğimiz Karadeniz’in dağları ve yaylaları en sevdiğimiz rotamız. Her sene değişik yaylalar ve dağlar ekleyerek repertuarımızı büyütüyoruz. 2018’deki hedefim Kaçkar zirvesine çıkmak.