ÇÖZÜMLER
 

Tedavi

İnsanın bir hastalığı , bir ağrısı, bir problemi olduğu zaman ilk akla gelen bir hekime baş vurmaktır. Hekim muayene eder, tetkikler tahliller istenir, sonrasında da öneriler ve reçete verilir. Gerekiyorsa bir girişim veya bir ameliyat önerilir.

Detaylı Bilgi

Beslenme

Hipokrat günümüzden yaklaşık 2500 yıl önce ‘Besinler ilacınız, ilacınız besinler olsun’ demiş. Günümüzde ve modern Dünya’nın beslenme düzeninde ise bu söz her zamankinden daha çok anlam içeriyor.

Detaylı Bilgi

Uyku

Uyku eskiden, üretken olarak geçirilmemiş, ölü ve boşa harcanmış bir zaman dilimi olarak görülürdü. Bebeklerin, biraz da çocukların çok uyuması gerektiği; erişkinlerin ise o kadar ihtiyacı olmadığı, 3-4 saatlik uykuyla yetinebilecekleri düşünülürdü.

Detaylı Bilgi

Yoga

Yoga, 3500 yıllık, belki da daha eski bir uygulama. Şehirleşmeyi reddeden toplulukların İndus vadisinde kendilerini ormana çekmesi ve doğayla yeniden bağlantı kurmak için yaptıkları uygulamaların yogayı başlattığı zannediliyor. Sonrasında bu hareketlere meditatif ve farkındalık öğelerinin katılması ile bugünlere uzanan uygulamalar evrilmiş oldu. .

Detaylı Bilgi
RANDEVU AL
Türkçe