KİTAPLAR
Çok okumak yazmayı mı doğuruyor, yazmaya meraklı olanlar çok mu okuyor bilmiyorum; ama çok okumak ve yazmak çoğu zaman el ele gidiyor. Hekim olmak, özellikle iyi hekim olmak ömür boyu öğrencilik demek. Okumayı bırakan hekimler (ve tüm toplum) zamanla körelmeye ve yaşlanmaya, paslanmaya başlıyor. Hiç kimse var olan tüm bilgileri bilemez; her konuda, en iyi bildiğimiz bir konuda bile her zaman öğrenecek bilgiler var. Bu özellikle biz hekimler için geçerli; hem yenilikleri takip etmemiz hem de bizden önceki nesillerin ve hekimlerin kadim bilgilerinden yararlanmamız için devamlı okumamız gerekiyor.
Ben ağrı üzerine iki kitap yazdım: Beynini doğru besle (Ekim 2017) ve artık ağrımasın (Nisan 2019). Bu kitaplarda migren ve fibromiyalji gibi kronik ağrıları ayrıntısı, nedenleri niçinleri ile anlattıktan sonra bu ağrılarla baş edebilme mücadelesinde size yardımcı olacak beslenme, hareket, uyku ve stresle baş etme yollarını anlattım. Dediğim gibi çok okuyan bir hekim, bir insan olarak beni çok etkileyen ve beni değiştiren kitaplardan da kısa özetler vererek ihtiyacı olanlara bir ışık tutmak istedim.
Beynini Doğru Besle
Dr. BANU TAŞCI FRESKO

Beyninizi doğru beslediğinizde alacağınız sonuçlar sizi de şaşırtacak!
Nöroloji Uzmanı Dr. Banu Taşçı Fresko, yılların hekimlik tecrübesiyle kronik ağrılar, özellikle migren ve fibromiyaljide hayatınızın dizginlerini nasıl yeniden ele alacağınızın ipuçlarını veriyor.
Detaylı Bilgi
Artık Ağrımasın
Dr. BANU TAŞCI FRESKO

Fibromiyalji üzerine yapılmış önemli literatür ve kitaplardan öğrendiğim bilgileri kendi tecrübelerim ve hastalarımdan öğrendiklerimle bir araya getirdim ve ‘Artık Ağrımasın; geçmeyen ağrıya ve fibromiyaljiye çözüm rehberi’ dünyaya geldi.
Detaylı Bilgi
RANDEVU AL